Pre všetkých!. Pre členov aj nečlenov, pre dospelých, mládež a deti, pre celé rodiny, pre jednoltivcov, pre každého koho láka náš program. Každý má možnosť zúčastniť sa tej časti alebo tých častí programu, ktoré sa mu páčia.

Nie, nepotrebujete, Board Academy ako klub má vlastný moderný a kvalitný equipment (napr. windsurfový a kitový pre učenie začiatočníkov). Sme úzko prepojení s požičovňou a servisom CORNER shopu, kde zabezpečujeme výhodné zapožičanie tak letného ako aj zimného equipmentu.

Na prevážnu väčšiu akcii áno, na niektorých vybraných akciách sa venujeme len pokročilým jazdcom, ale tieto sú jednoznačne pomenované ako kempy, kurzy pre pokročilých. Zvyšné (väčšina) akcie sú aj pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Pri vyhlasovaní akcií sa snažíme vždy aj zadefinovať cieľovú skupinu, komu je určená. Tak výberom lokality ako aj programom. Ak máte pochybnosť, píšte, volajte.

Určite áno. V našom tíme máme profesionálnych inštruktorov, ktorí sú majstrami v danom športe a jeho učení, teda vás vedia ďalej zdokonaliť a ďalej postupovať od techniky, ktorú už ovládate k technike, ktorý ešte neviete. S pomocou kvalitného inštruktora viete korigovať techniku a vylepšiť ju tak, aby ste ľahšie a rýchlejšie napredovali.

Poloostrov Pelješac je najlepšia letná windsurfová lokalita v Chorvátsku a ponúka veľmi unikátne podmienky pre windsurfing – teplé počasie, každodenný vietor a bezpečnú vodu. Okrem toho je miesto konania kempov reálne vzdialené cca 9-10 hodín cestovania, čo je len o niečo viac ako klasická dovolenková destinácia na Makarskej riviére.Lokalitu sme zvolili práve kvôli veľmi vysokej pravdepodobnosti, že v čase konania (júl, august) nás čaká stabilné slnečné počasie. Je to kus cesty, ale opláca sa to :-).

V minulosti sme robievali kurzy aj na Slovensku, kvôli nepravidelnému počasiu to ale ani zďaleka nemalo ten výtlak, ako napr. intenzívny týždenný kurz v našom centre v Chorvátsku. Za takýto týždeň sa naučíte zvyčajne viac ako za celú sezónu na Slovensku.

Windsurfing má veľa stupňov obtiažnosti a základná škola windsurfingu (s cieľom bezpečne sa pohybovať po vodnej hladine podľa vlastnej vôle vo vetre o sile do 8 m/s) je v pohode zvládnuteľná aj pre deti od 6-7 rokov. Už z toho vyplýva, že človek skutočne nemusí byť bývalý majster sveta, aby základy zvládol. Extrémna podoba windsurfingu je jazda na veľkých vlnách, ktorá je vrcholom ws umenia, ku ktorému sa treba postupne dopracovať. Pre porovnanie je to ako naučiť sa lyžovať, či snowboardovať versus skákať na lyžiach a snowboarde 50 m skoky.

Teda áno, windsurfing sa dá naučiť prakticky každému, ženám, deťom, mužom,.. aj tým, ktorí nemajú vyššiu športovú zdatnosť. Máme s tým bohaté skúsenosti a účastníci sú po prvých dňoch veľmi často prekvapení, že je to výrazne ľahšie než čakali. Stáva sa, že niekomu 2-3 dni trvá sa do toho dostať, ale za týždňový kurz sa základy doteraz naučil snáď úplne každý.

Je vhodné ak si jazdec s vodou rozumie. Nie je nutné aby bol výkonnostný plavec, ale ak bezpečne pláve a dokáže sa krátkodobo ponoriť po hladinu, je to veľká výhoda. Každopádne používame pri výučbe plávacie vesty, ktoré ešte zvyšujú bezpečnosť už tak dosť bezpečného postupu výučby.