ČO?

Letné windsurfové kurzy ako zážitkové dovolenky, spojené s aktívnym programom a skvelou partiou. Poďte prežiť nádherne dni v Chorvátsku s partiou športovo naladených ľudí v prekrásnej prírode. Doprajte si aktívny relax, ktorý vás nabije na celý rok. Veľa aktivít na vode a pri nej, pre deti aj dospelých. Naši profesionálni inštruktori a naše vlastné surf centrum. Referencie od našich účastníkov nájdete nižšie.

KDE

Chorvátsko, Kemp Perna na Pelješaci (asi 3km od mestečka Orebič). Túto lokalitu volíme preto, lebo má veľmi príjemnú klímu, kamienkové pláže sú vhodné aj pre deti, tiež dostatok tieňa pod voňavými borovicami. Poskytuje možnosti ubytovania priamo na pláži. Veternými štatistikami dáva najlepšie predpoklady pre tréning začiatočníkov, mierne pokročilých aj pokročilých jazdcov. Nesurfisti zase ocenia schopnosť pelješackého vetra príjemne schladiť letné horúčavy. Lokalita súčasne dáva priestor na dovolenkový oddych sprievodu, ktorý sa nezúčastňuje kurzu.

KEDY

Kurzy sa konajú nepretržite počas celého leta. Naše centrum je otvorené od polovice júna do konca leta. Štandardné skupinové kurzy trvajú týždeň, vždy od nedele do soboty. Kto chce mať trénera len pre seba, má možnosť si dohodnúť individuálny kurz, plne vyhovujúci individuálnym želaniam.

PRE KOHO

Pre všetkých, ktorí si chcú užiť atraktívne vodné športy menej alebo viac intenzívne, naučiť sa základy (začiatočníci) windsurfingu a/alebo zdokonaliť svoju jazdeckú zdatnosť (pokročilí). Vhodné rovnako pre single účastníkov ako aj pre rodiny či páry. O priaznivých vplyvoch windsurfingu na zdravie a psychiku sa dočítate v našom blogu. Kurzu sa môžu zúčastniť deti od 6-7 rokov. Bez hornej vekovej hranice.

PROGRAM

Skupinové aj individuálne kurzy majú rovnaký cieľ – vašu spokojnosť. Môžete jazdiť pravidelne doobeda aj poobede, alebo len vo vybraných hodinách a zvyšok času stráviť pri ďalšom programe. Kurz windsurfingu si takto môžete prispôsobiť vlastným požiadavkám výberom z niekoľkých možností, ktoré ponúkajú rôznu intenzitu a čas strávený na vode.
Okrem windsurfingu ponúkame možnosť vyskúšať aj ďalšie športy — kiting, paddleboarding, potápanie, wakeboarding, vodné lyžovanie. Lokalita ponúka aj nespočetné možnosti ďalších aktivít spojených s poznávaním, gastronómiou, históriou, turistikou.
Súčasťou akcií je bohatý sprievodný program, aj večerný. Účasť na jednotlivých zložkách celodenného programu je samozrejme dobrovoľná.

BEZPEČNOSŤ

Windsurfing je pri dodržiavaní základných pravidiel veľmi bezpečný šport. Bezpečnosti prispôsobujeme vedenie kurzu, metodiku, veľkosť skupín, výstroj a bezpečnostné doplnky ako napr. vesty. Naše vlastné motorové člny sú vyhradené pre účely kurzu a vždy pripravené pomôcť.

UBYTOVANIE

Bývať je možné priamo v centre diania, pár metrov od nášho centra.

Najobľúbenejšie je bývanie v moderne zariadených mobilných domčekoch priamo v kempe. Tieto domčeky vám vieme rezervovať bez navýšenia ceny a v prípade potreby využiť naše nadštandardné vzťahy s majiteľom domčekov – firmou Adriatic Kampovi – a rýchlo vyriešiť prípadné problémy.

Ďalšia možnosť je bývanie vo vlastných stanoch/ kemperoch priamo v kempe, alebo v apartmáne vo vzdialenosti cca 7 min chôdze od pláže.

DOPRAVA

Na Pelješac sa dostanete autom, autobusom, alebo lietadlom. Celková vzdialenosť po ceste je cca 890 km, pri využití trajektu z mesta Ploče. Lietadlom pristanete v Splite, alebo Dubrovníku a môžete pokračovať po ceste, alebo po vode do cieľa. Autobus vás v mesiacoch júl a august vyzdvihne v Bratislave a dovezie až na miesto.

STRAVA

V mobilných domčekoch je pripravené potrebné vybavenie na varenie. V blízkom okolí je viacero veľmi príjemných miestnych reštaurácií slušnej kvality. Priamo v kempe je tiež obchodík so základnou ponukou potravín, v neďalekom Orebiči potom supermarket, aj rybí trh.

POISTENIE

Doporučujeme každému mať cestovné poistenie, vrátane liečebných nákladov, aj keď dnes je Chorvátsko súčasťou EÚ.

VIDEÁ Z MINULÝCH AKCIÍ

GALÉRIA FOTIEK Z MINULÝCH KURZOV

REFERENCIE ÚČASTNÍKOV

ADRIANA SLANINOVÁ

Letný windsurfový kurz predstavoval našu najlepšiu dovolenku pri mori, nakoľko všetci boli šťastní a spokojní: manžel, 5 detí v rozpätí 8 mesiacov až 16 rokov ako i ja! Po týždni sa naučili základy windsurfingu, ktoré si preverili jazdou na Korčuľu a späť. Vrele odporúčam ako aktívnu športovú dovolenku pre celú rodinu, naučíte sa windsurfovať, kiteovať alebo si zaplávate či spokojne zrelaxujete v tieni pri mori.

Navyše, Board academy má skvelých inštruktorov a vedenie. Ďakujeme za krásne spomienky!